Digital Marketing Manager

Ο ειδικός σε θέματα ψηφιακού marketing. Υπεύθυνος για την online παρουσία μίας εταιρείας και κυρίως για τον εξ ολοκλήρου σχεδιασμό της στρατηγικής marketing σε όλα τα ψηφιακά κανάλια με σκοπό την ανάπτυξη και προώθηση της εταιρείας.

Κύριες αρμοδιότητες της θέσης:

  • Δημιουργία και διατήρηση του οn-line business plan
  • Διαχείριση καμπανιών (brand & products) για τη βελτίωση της απόδοσής τους
  • Ενσωμάτωση βέλτιστων πρακτικών / ανάπυξη digital στρατηγικής
  • Παρακολούθηση των web analytics, καθώς και εσωτερικών πηγών δεδομένων
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση του web SEO / SEM, e-mail marketing / newsletters και digital campaigns
  • Υπεύθυνος στρατηγικής social media
  • Αξιολόγηση του on-line media buying καθώς και των καμπανιών προσέλκυσης πελατών
  • Αξιολόγηση και reporting digital καμπανιών
  • Συνεργασία με την ομάδα σχεδιασμού για την δημιουργία απαραίτητο οπτικού περιεχόμενου (εικόνες, βίντεο)

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ (Marketing / Επικοινωνίας / Διοίκησης Επιχειρήσεων)
  • Μεταπτυχιακός τίτλος θα θεωρηθεί επιπρόσθετο προσόν
  • Επιθυμητή η εμπειρία στο digital marketing, καθώς και σε διαδικτυακές καμπάνιες προσέλκυσης πελατών
  • Γνώση / χρήση Google Analytics
  • Επιθυμητή η εμπειρία στη διοίκηση ομάδας
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ, MS Office

Απαραίτητες ικανότητες και δεξιότητες:

  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών, λήψης αποφάσεων και επίλυσης προβλημάτων υπό συνθήκες πίεσης
  • Πελατοκεντρικότητα
  • Αποτελεσματική διαχείριση χρόνου και όγκου δουλειάς
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Αναλυτική, στρατηγική και εμπορική σκέψη