Graphic Desinger

Ο/Η υποψήφιος/α θα βρίσκεται στο τμήμα του Marketing. Τα projects που θα αναλαμβάνει θα ορίζονται από τον υπεύθυνο του τμήματος Marketing και θα είναι με βάση τις ανάγκες των άλλων τμημάτων (δημιουργικού, πωλήσεων, εξαγωγών).

Εάν πιστεύεις ότι είσαι δημιουργικό άτομο και θα ταίριαζες να δουλέψεις σε μια εταιρία που το αποτέλεσμα βγαίνει ομαδικά, μην αργείς, στείλε μας το portofolio σου και έλα να δουλέψεις μαζί μας.

Καθήκοντα

  • Επεξεργασία ηλεκτρονικών αρχείων εικόνας (ξεφοντάρισμα / επεξεργασία).
  • Δημιουργία αφισών, μπάνερς, μακετών τόσο φυσικά όσο και ψηφιακά.
  • Σχεδιασμός γραφιστικών για καμπάνιες online διαφήμισης (banners, γραφιστικά για Facebook, Instagram, newsletters κ.ά.)
  • Διαχείριση του οπτικού υλικού της εταιρίας.
  • Δημιουργία φυλλαδίων, καταλόγων, εντύπων.

Προσόντα

  • Απόφοιτος ΤΕΙ, ΙΕΚ, Κολλεγίου, Γραφικών Τεχνών (Graphic Design) ή Εφαρμοσμένων Τεχνών ή καλλιτεχνικών σπουδών.
  • Minimum 3 χρόνια προϋπηρεσία.
  • Καλή γνώση Adobe creative Suite (Photoshop, Illustrator, InDesign.
  • Γνώση δημιουργίας βίντεο (θα εκτιμηθεί).
  • Καλή αντίληψη και γνώσεις marketing ή διαφήμισης.
  • Δημιουργικότητα και φαντασία.
  • Διαχείριση χρόνου.